Με μια τρομερή ανατροπή και με ακόμα μια κούπα ξεκίνησε η σεζόν για τον Ηρόδοτο. Παρ ότι ο Ζαρός προηγήθηκε στο 33' με τον Πουλάκη, στα τελευταία λεπτά του αγώνα, οι ''μπλε'' με γκολ των Παπαδάκη στο 86' και του Κανδηλάκη στα τελευταία λεπτά των καθυστερήσεων έστειλε το τρόπαιο στην... Αλικαρνασσό.
Στην συνέχεια ακολούθησαν πανηγυρισμοί στο Μαρτινέγκο για τους νικητές με τον Ηρόδοτο να γιορτάζει την 5η κούπα την χρονιά που πέρασε.
Ενδεκάδες:
Ζαρός: Μήτρου, Κοζυράκης, Πολυμερίδης, Λογοθέτης, Γενιτσαρίδης, Πουλάκης, Φραγκιαδουλάκης, Ρομπάκης(76′ Αλμπαντάκης), Μεταξάκης, Σκουλάς(18′ λ.τ. Κλαπάκης), Νταβιγλάκης(73′ Λιοδάκης)
Ηρόδοτος: Κασμερίδης, Προβιδάκης, Μπάμπης(59′ Κανδηλάκης), Γιαλούσης, Μπαλάφας, Κασαπάκης, Φουκαράκης(54′ Ετόφ), Φραγκουλάκης, Γαρεφαλάκης(80′ Αργκιλέσι), Μελισσόπουλος, Μωραΐτης(65′ Παπαδάκης)