Αγροτικός Αστέρας - ΟΦΗ (2-1 Τελικό)

Στην έδρα του Αγροτικό Αστέρα φιλοξενείται αυτήν την ώρα ο ΟΦΗ στην πρώτη αγωνιστική του νέου έτους - Live από το Cretalive η εξέλιξη της αναμέτρησης

ΤΕΛΟΣ: Ο ΟΦΗ ηττήθηκε με 1-2 από τον Αγροτικό Αστέρα στον Εύοσμο παρουσιάζοντας σε ακόμα ένα εκτός έδρας ματς τις ίδιες αδυναμίες - Πολύ κακός μετά το 30' - με δέκα παίκτες από το 66' η ομάδα του Νιόπλια έπειτα από την αποβολή του Αντουκόρ

93' - Εκτός ο Τεγούσης - μέσα ο Παπαδημητρίο για τον Αγροτικό Αστέρα

90'+ Με δέκα συνεχίζουν και οι δύο ομάδες για τα υπόλοιπα τρία λεπτά..

90' - Αποβολή και για τον Αγροτικό Αστέρα - δεύτερη κίτρινη για ''θέατρο'' στον Δεινόπαππα

89' - Δεύτερη αλλαγή για τον Αστέρα, έξω ο Γκέσιος - στην θέση του ο Έππας

88' - Κόρνερ για τον Αγροτικό Αστέρα ο οποίος έχει πάρει πρωτοβούλιες στα τελευταία λεπτά

85' - Κλείνουν τους χώρους οι γηπεδούχοι - ανήμπορος να δημιουργήσει ο ΟΦΗ

83' - Κίτρινη κάρτα ο Δεινόπαππας

80' - Κυρίως από την δεξιά πλευρά με δύο ''φρέσκους'' παίκτες, Κιάσσο και Μιλοσάβλιεφ, επιχειρεί να επιτεθεί ο ΟΦΗ όμως μέχρι τώρα δεν έχει δημιουργήσει ευκαιρία μετά το 2-1

*Προσπαθεί να κρατήσει μπάλα ο Αστέρας, μπορεί την ισοφάριση ο ΟΦΗ

74' - Προσπαθεί ο ΟΦΗ, πιέζει παρ ότι παίζει με παίκτη λιγότερο

71' - Καλή κίνηση από τον Ράντι στην πλάτη της άμυνας, τον προλαβαίνει σε κόρνερ ο Γουναρίδης

70' - Πολύ σκληρό παιχνίδι - κίτρινη κάρτα και ο Μπουτζίκος σε δυνατό μαρκάρισμα στον Ράντι

69' - Ολοκληρώνει τις αλλαγές του ο Νιόπλιας - Χύζι αντί Όγκμποε

66' - ΚΟΚΚΙΝΗ κάρτα ο Αντουκόρ - μέσα σε λιγότερο από πέντε λεπτά ο Αντουκόρ δέχεται δύο κίτρινές κάρτες και αποβάλλεται - με δέκα συνεχίζει ο ΟΦΗ

62' - Κίτρινη κάρτα και ο Αντουκόρ

*Αστείο γκολ δέχτηκε ο ΟΦΗ, ο Όστοιτς έχασε τον Γκέσιο σε μια φάση που δεν φαινόταν ότι θα απειλήσει τους φιλοξενούμενους

61' - ΓΚΟΛ από το... πουθενά για τον Αγροτικό Αστέρα.  Κάθετη του Πάτο στον Γκέσιο, ο τελευταίος κινήθηκε στην πλάτη του Όστοιτς και έκανε το 2-1

59' - Κίνηση του Ράντι από τα δεξιά όμως η σέντρα του δεν ανησυχεί τον Γουναρίδη

*Ιδανικό ξεκίνημα για τους Κρητικούς - μπήκε κεφάτος ο ΟΦΗ στο β' μέρος

53' - Κίτρινη ο Τεγούσης

52' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ - εύστοχη εκτέλεση πέναλτι από τον Μιλοσάβλιεφ στην αριστερή γωνία του Γουναρίδη

51' - ΠΕΝΑΛΤΙ για τον ΟΦΗ - τσίμπησε την μπάλα ο Μιλοσάβλιεφ και ο διαιτητής σωστά υποδεικνύει την άσπρη βούλα

48' - Κόρνερ για τον Αγροτικό Αστέρα - κεφαλιά από τον Βαφέα πέρασε άουτ η μπάλα - σε ακόμα μια στημένη μπάλα ο ΟΦΗ έχει πρόβλημα

*Ο Ράντι σε ρόλο επιτελικού χαφ και ο Μιλοσάβλιεφ στα εξτρέμ - πιο επιθετικός με τις αλλαγές ο ΟΦΗ, τουλάχιστον στα... χαρτιά

46' - Ξεκίνησε το β' μέρος

• Αιγινιακός-Καλλονή 0-0

Ημίχρονο: Μετά τα πρώτα 25 λεπτά όπου ο ΟΦΗ πίεσε αρκετά, είχε τον έλεγχο χωρίς τις μεγάλες φάσεις, ο Αγροτικός Αστέρας ισορρόπησε το παιχνίδι, το πήγε στην δύναμη και έπειτα από μια στημένη φάση προηγείται με 1-0

42' - Οριακή η υπόδειξη οφσάιντ στον Ράντι ο οποίος έβγαινε τετ - α- τετ προς τον Γουναρίδη

40' - Κίτρινη κάρτα στον Χατζή

38'- Όμορφο σουτ του Όγκμποε από τα αριστερά - σταθερά ο Γουναρίδης

*Έχει χάσει την συνοχή του στην μεσαία γραμμή ο ΟΦΗ, ανέτοιμος δείχνει ο Μητρόπουλος - απειλεί με στημένες φάσεις η γηπεδούχος ομάδα

35' - Κίτρινη κάρτα και στον Γκέσιο

34' - Μακρινό σουτ από τον Μίκιτς - μπλοκάρει ο Γουναρίδης

*Εδώ και περίπου 10 λεπτά έχει πάρει τα ηνία του ματς ο Αγροτικός Αστέρας

32' - Απ ευθείας εκτέλεση φάουλ περίπου από τα 30 μέτρα του Τεγούση - έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ ο Δάφκος

31' - Κίτρινη κάρτα για τράβηγμα στον Νάστο

29' - Γκολ για τον Αγροτικό Αστέρα - κεφαλιά από τον Κουκόλη έπειτα από εκτέλεση κόρνερ - Κακή έξοδος από τον Δάφκο

29' - Λάθος για τον ΟΦΗ στην μεσαία γραμμή - πρώτη ευκαιρία για τον Αγροτικό Αστέρα

26' - Κίτρινη κάρτα ο Βουό, νωρίτερα είχε ''κιτρινιστεί'' και ο Ράντι

24' - Αρκετά σκληρό ματς τα τελευταία λεπτά

23' - Ο Γουναρίδης μπλοκάρει την μπάλα εκτός μεγάλης περιοχής - παίζεται υποδεικνύει ο διατητής!

20' - Προσπαθεί να ισσοροπήσει το ματς ο Αγροτικός Αστέρας

17' - Μικρή διακοπή στο ματς

14' - Εξαιρετική κίνηση του Ράντι στην μεγάλη περιοχή όμως το γύρισμα του δεν ήταν καλό, άστοχο το σουτ του Όγκμποε στην συνέχεια της φάσης

12' - Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής με την ομάδα του Νίκου Νιόπλια να διατηρεί μια ελαφρά υπεροχή

9' - Φάουλ σε καλή θέση για τον ΟΦΗ - επιθετικό φάουλ από τον Όγκμποε έπειτα από καλή εκτέλεση του Ράντι

8' - Ωραία συνεργασία Όγκμποε - Βαλλιάνου από τα αριστερά όμως ο τελευταίος δεν κάνει καλή σέντρα.

6' - Όπως στα περισσότερα παιχνίδια του, ο ΟΦΗ πιέζει από την αρχή ψηλά τον αντίπαλο

5' - Αναγνωριστικές οι πρώτες κινήσεις των δύο ομάδων, αρκετά καλός ο αγωνιστικός χώρος σε σχέση με αυτά που έχουμε συνηθίσει από το γήπεδο του Ευόσμου

3' - Πρώτο κόρνερ για τον ΟΦΗ

*Περίπου 20-30 φίλαθλοι του ΟΦΗ στο γήπεδο

1' - Σέντρα για τον ΟΦΗ