Ο σκοπός του τουρνουά είναι η άθληση και ψυχαγωγία των παιδιών και την ενίσχυση της ευγενούς άμιλλας μεταξύ των διαγωνιζομένων των σωματείων
ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ ΗΛΙΚΙΕΣ
- ΑΓΟΡΙΑ Α 2004 -2005
- ΑΓΟΡΙΑ Β 2006 -και μικρότεροι
- ΚΟΡΙΤΣΙΑ Γ 2003 -και μικρότερες
Οι δηλώσεις συμμετοχής και καταστάσεις- συμμετοχής υποβάλλονται μέχρι την ΠΕΜΠΤΗ 27-10-16 και ώρα14.00 στο γραφείο αθλητισμού του ΔΟΠΑΦΜΑΗ. Ο ορισμός των ομίλων των κατηγοριών και ο τρόπος διεξαγωγής του τουρνουά θα γίνουν την ΔΕΥΤΕΡΑ 31-10-16 και ώρα 14.00 στο γραφείο αθλητισμού του ΔΟΠΑΦΜΑΗ
Το τουρνουά θα διεξαχθεί NOEMΒΡΙΟ -ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ 2016 ενώ στους αγώνες ΔΕΝ θα ισχύσει βαθμολογία.
Απαραίτητη προϋπόθεση για την συμμετοχή των αθλούμενων στο τουρνουά είναι να έχει προηγηθεί η ιατρική τους εξέταση και η προς τούτο έγκριση συμμετοχής τους σε αθλητικές δραστηριότητες ή αγώνες.
Αυτό αποδεικνύεται από βεβαίωση του ιατρού ( παιδίατρου ή παθολόγου ή καρδιολόγου, ή ιατρού γενικής ιατρικής ) στην υποβληθείσα ονομαστική ανά ομάδα κατάσταση, ή στην ατομική ιατρική γνωμάτευση.
Ο ΔΟΠΑΦΜΑΗ- αναλαμβάνει την ευθύνη ορισμού και παρουσίας ιατρού κατά την διάρκεια τέλεσης των αγώνων.
Σε όλους τους συμμετέχοντες θα απονεμηθούν αναμνηστικά μπλουζάκια και διπλώματα