Για τρίτη μέρα συνεχίζονται σήμερα οι πολιτιστικές εκδηλώσεις ‘’Αικατερίνεια 2019’’, που οργανώνει ο Πολιτιστικός Σύλλογος Αγίας Αικατερίνης, επί 34 συνεχή χρόνια στην ομώνυμη συνοικία της πόλης.
Το πρόγραμμα είναι το ακόλουθο:
*20.45 Προσέλευση Κοινού.
*21.00 Η Θεατρική Σκηνή θα παρουσιασει την κωμωδία, με τίτλο «Τι τραβάμε κι εμείς οι μάνες».
Τη θεατρική διασκευή έκανε ο Πάνος Αμαραντίδης και η Ελένη Λευθεριώτη.
Τους ρόλους ερμηνεύουν: Απόστολος: Κώστας Τσιμπούκας, Μαρίνα: Δήμητρα Χατζηνικολάου, Αλεξάνδρα: Μαίρη Αποστολάκη, Λούλα - Σουλτάνα: Κατερίνα Λιμναίου Ελλη: Γεωργία Κοκκαλιάρη, Θοδωρής: Μάριος Λιαπάκης, Σκηνικά-Κοστούμια: Ειρήνη Μηλαθιανάκη,
Μουσική επιμέλεια: Μάνος Μανιάς,
Ηχητικά - φωτισμοί: Γιάννης Λαντζουράκης.
Σκηνοθεσία - Επεξεργασία: Μάνος Μανιάς. Οι εκδηλώσεις γίνονται στο πάρκο μπροστά από την εκκλησία της Αγίας Αικατερίνης.
Η είσοδος είναι ελεύθερη.
Καθημερινά σπό 8-9 μμ στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων της νέας εκκλησίας λειτουργεί έκθεση με έργα από τους συμμετέχοντες στα επιμορφωτικά προγράμματα του συλλόγου, ενώ θα γίνονται δεκτά τρόφιμα μακράς διαρκείας για όσους έχουν ανάγκη.