Η Εταιρεία Κρητικών Σπουδών – Ίδρυμα Καψωμένου και το Θεατρικό Εργαστήρι του Πανεπιστημίου Κύπρου (ΘΕΠΑΚ), οργανώνουν, σε συνεργασία με την Περιφέρεια Κρήτης - Περιφερειακή Ενότητα Χανίων, θεατρική παράσταση στον Πύργο Αλικιανού, στην έδρα της Εταιρείας Κρητικών Σπουδών, την 1η Αυγούστου 2019, ώρα 8.00 το βράδυ, με τίτλο:
«Του έρωτα οι μπόρεσες και τση φιλιάς η χάρη»
Ο Ερωτόκριτος του Βιτσέντζου Κορνάρου
Διασκευή - σκηνοθεσία Μιχάλη Πιερή .
Λαμβάνουν μέρος 25 ηθοποιοί του Θεατρικού Εργαστηρίου του Πανεπιστημίου Κύπρου. Η εκδήλωση αποτελεί συμμετοχή των οργανωτικών φορέων στο Έτος Ερωτόκριτου 2019.
Η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό.