Στο πλαίσιο του Φεστιβάλ Δρόμου "Τέχνη καθ' οδόν" του Δήμου Ηρακλείου η Ομάδα Εθελοντών Παιδείας του Δήμου Ηρακλείου σε συνεργασία με το 4ο ΚΕΚΟΙΦ-ΑΠΗ Ηρακλείου, το 8ο Δημοτικό Σχολείο Ηρακλείου και το ΚΕΣΑΝ - Κέντρο Πρόληψης Ηρακλείου θα αναβιώσουν παιχνίδια που αγάπησαν γενιές και γενιές από τις 18:00 - 19:30, σήμερα Παρασκευή 1 Ιουλίου στην Πλατεία Αγίας Αικατερίνης.
Αμέσως μετά θα πραγματοποιηθούν δράσεις με τα Παιχνίδια όλου του Κόσμου από τις 19:30 - 21:00.