Μουσική βραδιά κλασικού και μοντέρνου τραγουδιού με το φωνητικό σύνολο «Take 5» πραγματοποιείται στις 9 το βράδυ στο κηποθέατρο «Μ. Χατζιδάκις», στο πλαίσιο των εκδηλώσεων «Ηράκλειο Καλοκαίρι 2019».
Συμμετέχουν οι Σύλβια Στρούθου-Soprano / Piano, Αλεξάνδρα Νικόλλι-Soprano, Ντιάνα Τσιλίδη-Mezzo-Soprano / Piano, Ορέστης Κουσαθανάς-Tenor / Piano και Γιώργος Κιαγιαδάκης-Baritone.
Η είσοδος για το κοινό είναι ελεύθερη.