Την Πέμπτη 24 Αυγούστου στις 22:00 στον θερινό κινηματογράφο ‘Χριστίνα’, η Λέσχη Κινηματογράφου Αγίου Νικολάου και ο Π.Α.Ο.Δ.Α.Ν παρουσιάζουν την τελευταία κωμωδία του διάσημου Αμερικάνου σκηνοθέτη Γούντι Άλεν
«Café Society».
Υπόθεση: Ο νεαρός, καλοσυνάτος και ονειροπόλος Μπόμπι αφήνει τη Νέα Υόρκη του ’30 για το Χόλιγουντ, όπου αναζητά δουλειά απευθυνόμενος στον μεγαλοατζέντη θείο του. Εκεί θα γνωρίσει και θα ερωτευτεί τη γραμματέα του, η οποία όμως έχει σχέση με έναν παντρεμένο...
Νοσταλγική και στιλάτη δραματική κωμωδία με φόντο την απατηλή λάμψη του αμερικανικού ονείρου, με πολύ καλές ερμηνείες, πανέξυπνο -ενίοτε καυστικό- σενάριο, και εμπνευσμένη σκηνοθεσία.