Η χορωδία Μικρασιατών «Μεγάλου Κάστρου», υπό την αιγίδα της Εταιρείας Ελληνικής Γλώσσας και Μουσικής, παρουσιάζει την εκδήλωση με τίτλο «Σεβνταλή μ’ αμάν»:
Ο σεβντάς στο Μικρασιάτικο τραγούδι την ερχόμενη Δευτέρα 2 Σεπτεμβρίου στις 9 το βράδυ στο κηποθέατρο «Ν. Καζαντζάκης».
Η εκδήλωση γίνεται στο πλαίσιο των εκδηλώσεων «Ηράκλειο καλοκαίρι 2019».
Διεύθυνση: Ανδρέας Γιακουμάκης.
Συμμετέχει: Η Ορχήστρα Παραδοσιακών Μικρασιατικών οργάνων. Είσοδος: Ελεύθερη. Αντί εισιτηρίου , οι διοργανωτές δέχονται τρόφιμα μακράς διάρκειας τα οποία θα διατεθούν σε άπορους συμπολίτες μας.