Ο πιανίστας Άρης Γραικούσης, μετά την μεγάλη επιτυχία στο Μέγαρο Μουσικής Αθηνών και ο Σύλλογος οι φίλοι της μουσικής – μεγάλη βιβλιοθήκη της Ελλάδος «Λίλιαν Βουδούρη», παρουσιάζουν το ρεσιτάλ «Μουσικοί Συσχετισμοί» σε επιλεγμένους προορισμούς ανά την Ελλάδα για το φετινό καλοκαίρι.
Το Σάββατο 9 Ιουλίου,η συναυλία θα γίνει στο Ηράκλειο στο Κηποθέατρο Μ.Χατζιδάκις.
Το ρεσιτάλ διοργανώνει ο Ροταριανός όμιλος IRAKLIO CANDIA και τα έσοδα θα διατεθούν για τον εξοπλισμό της Παιδιατρικής Κλινικής του Π.Α.Γ.Ν.Η