Για πρώτη φορά, την ερχόμενη Κυριακή, θα ψάλλει με τη βυζαντινή χορωδία του, ο Γιάννης Δαμαρλάκης, στον Ιερό Ναό της Αναλήψεως Ηρακλείου, όπου τοποθετήθηκε επίσημα ως Πρωτοψάλτης.
Τα μηνύματα απ’ όσους πληροφορούνται το γεγονός χαρακτηρίζονται από ενθουσιασμό και χαρά, αφού θα μπορούν να ακούνε και πάλι τη φωνή που για 25 χρόνια άκουγαν από τηλεοράσεως και ραδιοφώνου. Θα ακούνε ΨΑΛΜΩΔΙΑ από ένα βαθύ γνώστη της πατριαρχικής παράδοσης, αλλά και διεθνώς αναγνωρισμένο μουσικό.