Το Μ.Κ.Σωματείο "Μινωικός Πολιτισμός & Γραφές" θέλει να ευχαριστήσει τον νέο κόσμο που παραβρέθηκε στην κατάμεστη αίθουσα της Ανδρόγεω το Σάββατο 6 Μαΐου, με κεντρικό ομιλητή τον Αστροφυσικό καθηγητή Μάνο Δανέζη με θέμα ομιλίας: "Ο Ανθρώπινος Βιοϋπολογιστής ως εργαλείο μετασχηματισμού της άυλης πραγματικότητας σε Ύλη και Ενέργεια"
Με το θέμα αυτό ο ομιλητής συνεπήρε το ακροατήριο και ακολούθησαν πολλές ερωτήσεις. Το ακροατήριο παρέμεινε στην αίθουσα μέχρι τις 10 μ.μ και δεν ήθελε να αποχωρήσει.
Όποιος ενδιαφέρεται μπορεί να παρακολουθήσει την εκδήλωση και στην ιστοσελίδα του Δήμου Ηρακλείου.