Το βιβλίο της Έλενας Ακανθιάς "Το Δόντι του Καρχαρία" παρουσιάζει το βιβλιοπωλείο Κλαψινάκης, στο Ρέθυμνο, τη Δευτέρα 23 Ιανουαρίου, στις 19.30 το απόγευμα.
Για το βιβλίο θα μιλήσει η εκπαιδευτικός Αριστέρα Βαμβακά.
Στο δρώμενο συμμετέχουν διαβάζοντας αποσπάσματα, οι εκπαιδευτικοί: Μαίρη Αλεξανδρίδου, Ειρήνη Ραπτάκη, Μάρκος Τζέλησις και Λένα Φωτοπούλου.
Το θεατρικό αναλόγιο θα παρουσιάσει η ηθοποιός - θεατροπαιδαγωγός Τόνια Κοντογιάννη, ενώ μέρος των εσόδων από τις πωλήσεις θα διατεθεί σε δομής υποστήριξης κακοποιημένων γυναικών.