Οι Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων του 15ου Δημοτικού και του 11ου Νηπιαγωγείου Ρεθύμνου διοργανώνουν ομιλίες – συζητήσεις και απευθύνονται σε γονείς και εκπαιδευτικούς σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης Ρεθύμνου με ελεύθερη είσοδο.
- Δευτέρα 27 Ιανουαρίου: «Η αρνητική συμπεριφορά των παιδιών», με ομιλήτρια την Λύβια Κουτσάκη-Τρουλλινού, ψυχολόγο.
Ώρα έναρξης: 19:00, στο αμφιθέατρο του 15ου Δημοτικού Σχολείου.