Οι ερευνητές – δάσκαλοι κρητικών χορών Γιάννης & Γιώργος Μεγαλακάκης διοργανώνουν μία ιδιαίτερη εκδήλωση αφιερωμένη στους μαθητές τους στον Πολυχώρο του Δήμου Αθηναίων «Άννα & Μαρία Καλουτά»
Τιμοκρέοντος 6Α, Νέος Κόσμος, 210-9344131
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 10 ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2017, ΩΡΑ 20:30
Συμμετέχει το μουσικό σχήμα του Ανδρέα Γεωργιλάκη Παρουσίαση : Βάλια Σκούρα {δημοσιογράφος} Γενική είσοδος : 8 euro. Χορούς από ολόκληρη την Κρήτη θα παρουσιάσουν
οι Πολιτιστικοί Φορείς στους οποίους διδάσκουν οι Γιάννης & Γιώργος Μεγαλακάκης και οι είναι οι εξής : - Ένωση Κρητών Αγίας Βαρβάρας «Η Μεγαλόνησος» - Σύλλογος Κρητών και Φίλων Κρήτης Αγίας Παρασκευής - Σύλλογος Κρητών Παλλήνης – Κάντζας – Γλυκών Νερών - Σύλλογος Κρητών Νέας Μάκρης – Μαραθώνα - Ομοσπονδία Σωματείων Αποκορώνου - Πολιτιστικός Σύλλογος Κερατσινίου «Θυμαιτάδαι» - Εξωραϊστικός & Εκπολιτιστικός Σύλλογος Ιλίου « ο Μέρμηγκας» - Ομάδα από την Σχολή Χορού Artistic Studio Oriental Expression