Τρίτη 5 Σεπτεμβρίου
Χώρος : Θέατρο Πάρκου Ειρήνης και Φιλίας
20.30
Θέατρο Σκιών Αθανασίου Ιωάννης
Ο Καραγκιόζης και ο γάμος του Διονύσιου
Ο Καραγκιόζης χρόνια άνεργος συμβιβάζεται να εργασθεί ως υπηρέτης στο φιλάργυρο Δημητράκη Ψαρόκολλα.
Στην εργασία του, τον συστήνει ο παιδικός του φίλος ο Χατζηαβάτης με την ελπίδα ο Καραγκιόζης να πληρώνεται με φιλοδωρήματα από την κόρη του αφεντικού του την Μαργαρίτα.
Ο ξυπόλυτος καμπούρης θα μπερδευτεί σε διάφορες κωμικοτραγικές καταστάσεις με τον Γερο Δημητράκη, την κόρη του , τον σιορ Διονύσιο και θα φτάσει στην πόρτα του ψυχιατρείου…
Διοργάνωση : Θέατρο Σκιών Αθανασίου Ιωάννης
Είσοδος : 6 €