Η Θεατρική Ομάδα του Γενικού Λυκείου Ακρωτηρίου ανεβάζει το έργο, «Μία Diva στον Ελληνικό Κινηματογράφο. Τραγούδια και Αφηγήσεις από τον Κλασικό Ελληνικό Κινηματογράφο», το Σάββατο 27 Ιουλίου στις 21.00 το βράδυ, στο Πνευματικό Κέντρο Χανίων.
Με το σύνθημα «έλα και εσύ να προσφέρεις Χαρά και Δύναμη στα παιδάκια που το χρειάζονται!» η παράσταση θα συνοδεύεται από κουτί προαιρετικής ενίσχυσης για το Κέντρο Ημερήσιας Φροντίδας Απασχόλησης Ατόμων Με Ειδικές Ανάγκες Κ.Η.Φ.Α.Α.Μ.Ε.Α.