Με μια βραδιά αφιερωμένη στον Νίκο Ξυλούρη ξεκινούν οι πολιτιστικές εκδηλώσεις Κονδυλακεια 2017 στον Δήμο Βιάννου. Τα τραγούδια του Νίκου Ξυλούρη ερμηνεύει ο Νίκος Ανδρουλάκης με τους συνεργάτες του στο Πολιτιστικό Κέντρο Κάτω Βιάννου, την Παρασκευή 21 Ιουλίου στην Κάτω Βιάννου. Την οργάνωση της εκδήλωσης έχει ο Δήμος Βιάννου με την συνδιοργάνωση του Πολιτιστικού Συλλόγου Κάτω Βιάννου, του Πολιτιστικού Συλλόγου Άνω Βιάννου, και του Βλαχάκειου Πνευματικού Κέντρου Άνω Βιάννου. Χορηγός Μινωικές Γραμμές ΑΝΕ.
Ώρα έναρξης εκδήλωσης 21:00