Δύο παιδιά του Δημοτικού Σχολείου Κοκκίνη Χάνι απέσπασαν το Β και Γ Βραβείο στην κατηγορία Διήγημα στον πανελλήνιο μαθητικό λογοτεχνικό και καλλιτεχνικό διαγωνισμό Ε.Π.Ο.Κ.
Τα ονόματά τους είναι Κωσταντίνος Σαρχιανάκης και Μαρία Στεφανάκη και θα βραβευτούν στις 4 Μαΐου στην Αθήνα.
Και οι δύο μαθητές έγραψαν ένα διήγημα με θέμα: Οι ήρωες στους αγώνες του Ελληνισμού για ελευθερία, πηγή έμπνευσης των νέων στην Ελλάδα και την Κύπρο.
Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα του διαγωνισμού ΕΔΩ