Η Θεατρική ομάδα Νίκος Σκεπετζής του Πολιτιστικού Συλλόγου Άδελε- Αγίας Παρασκευής, παρουσιάζει την παράσταση «Καλώς το!», μια ξεκαρδιστική κωμωδία δια χειρός Ελβίνας Μποτονάκη στο Άδελε (Πολιτιστικό Κέντρο Κωστής Γιαμπουδάκης) στις 9,10,11 & 13,14 Ιουλίου και ώρα 21:00.
Η παράσταση διαδραματίζεται σε ένα καφενείο και στηρίζεται στις προσπάθειες της 68χρονης Μαρίκας, ιδιοκτήτριας του καφενείου, να αναβαθμίσει ‘’την επιχείρησή’’ της με κάθε μέσο και κόστος. Από σαράντα κύματα θα περάσουν η ίδια και οι υπόλοιποι χωριανοί, καθώς ο αναπάντεχος ερχομός της 28χρονης Σβέτας, ταράζει τα λιμνάζοντα νερά του χωριού αφήνοντας στο πέρας του μια βαθύτερη και συγκινητική αλλαγή.
Κείμενο και Σκηνοθεσία: Ελβίνα Μποτονάκη
Σκηνικά: Αλέξανδρος Ανδρουλάκης
Μουσική: Δημήτρης Σπυριδάκης
Παίζουν: Κατερίνα Βροντάκη, Γιώργος Γιακουμάκης, Νάνσυ Διομανταράκη, Ελένη Καλλιάνη, Παντελής Καραδάκης, Κώνσταντίνος Μεργιέμογλου, Μποτόνης Μποτονάκης, Κωνσταντίνος Μυριοκεφαλιτάκης, Πάτρα Παναρετάκη, Σμαράγδη Χουντουμάδη, Αντρέας Χριστουλάκης, Ασημένια Χριστουλάκη