Για πρώτη φόρα η Χερσόνησος, με τη βοήθεια του Φιλωνίδειου Πολιτιστικού κ Εξωραϊστικού συλλόγου Λιμ. Χερσονήσου, τη Κυριακή 18 Φεβρουαρίου 2018 συμμετείχε στο Μαλιώτικο καρναβάλι με δικό της άρμα και θέμα ‘’ΟΙ ΝΤΑΛΤΟΝΣ ΤΟ ΕΣΚΑΣΑΝ’’ .
Ντάλτονς και καουμπόηδες, μια ομάδα με πολύ κέφι, χόρευαν στους ξέφρενους ρυθμούς του καρναβαλιού. Την παρουσίαση του καρναβαλιού είχε αναλάβει ο αγαπημένος μας σε όλους Σωτήρης Καλυβάτσης όπου θα έδωσε μια ιδιαίτερη νότα!
Ο Φιλωνίδειος Πολιτιστικός κ Εξωραϊστικός σύλλογος Λιμ. Χερσονήσου ευχαριστεί θερμά όλους τους συμμετέχοντες και τον κ. Μουντράκη Αντώνη, τον οδηγό του άρματος.