Στην Μονή της Αγίας Λαύρας κορυφώθηκαν οι εορταστικές εκδηλώσεις του δήμου Καλαβρύτων, για τα 198 χρόνια από την κήρυξη της επανάστασης του 1821. Την αναπαράσταση της ορκωμοσίας των αγωνιστών του `21 παρουσίασε η θεατρική ομάδα του δήμου.
Στην Μονή της Αγίας Λαύρας κορυφώθηκαν οι εορταστικές εκδηλώσεις του δήμου Καλαβρύτων, για τα 198 χρόνια από την κήρυξη της επανάστασης του 1821. Την αναπαράσταση της ορκωμοσίας των αγωνιστών του `21 παρουσίασε η θεατρική ομάδα του δήμου.