Η ''Ροδαυγή'' διοργανώνει την καθιερωμένη εκδήλωση των εκπαιδευόμενων της την Παρασκευή 13 Δεκεμβρίου 2019 και ώρα 6μ.μ. το απόγευμα στο Θεατρικό Σταθμό Ηρακλείου.
Ανακοίνωση από τη ''Ροδαυγή'':
Κάλαντα & Τραγούδια από την χορωδία μας με την επιμέλεια της εθελόντριας εκπαιδεύτριας, κας. Μαρίας Λιαπάκη Αντωνακάκη (χορωδός)
Εικαστικό - Λογοτεχνικό Δρώμενο από τους Βιβλιοταξιδευτές της Ροδαυγής με την επιμέλεια της εθελόντριας εκπαιδεύτριας, κας. Θεοδοσίας Αργυράκη - Ασαργιωτάκη (εικαστικός λογοτέχνης)
Από τις 5:00μ.μ. έως τις 10:00μ.μ., θα υπάρχει παζάρι με χριστουγεννιάτικες δημιουργίες των εκπαιδευομένων μας υπό την επιμέλεια και καθοδήγηση των εθελοντών εκπαιδευτών του προγράμματος δημιουργικής απασχόλησης του συλλόγου μας.
*Ευχαριστούμε θερμά τον Δήμο Ηρακλείου για τη δωρεάν παραχώρηση του Θεατρικού Σταθμού.