ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 21 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ 2016
«Χριστουγεννιάτικο Κάστρο» /Πλατεία Ελευθερίας:
O ΛΑΜΨΗ 92,9 στο Χριστουγεννιάτικο Κάστρο. «Ένα δέντρο γεμάτο τρόφιμα» Δράση αλληλεγγύης από τον Λάμψη 92,9. Τα τρόφιμα θα διατεθούν στο Δημοτικό Παντοπωλείο Ηρακλείου.
17:00 Οι φούρνοι-Ζαχαροπλαστεία ΖΑΧΑΡΙΑΣ και ο Λάμψη 92,9 κατασκευάζουν και κερνάνε μαζί με τα παιδιά, τα γλυκά των Χριστουγέννων! 17:00 Παπίτο Κλόουν, Αγαπημένες μασκότ.
18:00 Εκδόσεις «Ίτανος»: «Για να πεις τα Κάλαντα»
- «Χορεύουμε για τα Χριστούγεννα» από το Κέντρο χορού Δήμου Ηρακλείου.
19:00 Ωδείο Δήμου Ηρακλείου: τάξεις πιάνου – Χάρη Βενέρη, Τζένης Γεωργιακάκη, τάξη κλασικής κιθάρας - Ειρήνης Σόφτση, τάξη φλάουτου-Μαρίνας Δεληγιαννάκη.
- Κάλαντα και Χριστουγεννιάτικα τραγούδια με την Μαννιάνα Μιγάδη.
20:00 Χριστουγεννιάτικες μελωδίες με τους «One's Hara's Xmas Time», Τάσος Καρακούκας- Χαρά Ασημινάκη