Ανακοίνωση του Συλλόγου Ροδαυγή :
Το Δ.Σ. του Συλλόγου Γονέων Κηδεμόνων και Φίλων Ατόμων με Νοητική Υστέρηση "Η Ροδαυγή", ευχαριστεί θερμά τον Καλλιτεχνικό Διευθυντή του Δήμου Ηρακλείου κ. Γιώργο Αντωνάκη και την Μαρίζα Χρηστάκη υπεύθυνη του γραφείου του, οι οποίοι σε συνεργασία με την ηθοποιό κ. Κάρμεν Ρουγγέρη έδωσαν δωρεάν προσκλήσεις στα παιδιά του συλλόγου μας και στους συνοδούς τους, προκειμένου να παρακολουθήσουν την θεατρική παράσταση "Ο κουρέας της Σεβίλης", σε διασκευή παιδικού θεάτρου στο κηποθέατρο Νίκος Καζαντζάκης. Η ευγενική κίνηση όλων τους συγκίνησε ιδιαίτερα τα μέλη του Δ.Σ. και έδωσε χαρά και όμορφες μουσικές - θεατρικές εικόνες στα παιδιά μας τα οποία απόλαυσαν την παράσταση.