Με τους ήχους της "Ωδής της Χαράς" του Μπετόβεν πλημμύρισε χθες το απόγευμα το κέντρο του Ηρακλείου από περισσότερους από 100 μουσικούς που συμμετέχουν σε ένα φαντασμαγορικό δρώμενο.
Μια σπουδαία καλλιτεχνική ... έκπληξη περίμενε τους Ηρακλειώτες στα Λιοντάρια!
Με φόντο την έναρξη του φεστιβάλ Τέχνη Καθ' οδόν του δήμου Ηρακλείου η φιλαρμονική μπάντα και ο μαέστρος Λεωνίδας Τζωρτζάκης σχεδίασαν και παρουσίασαν στο Ηρακλειώτικο κοινό ένα φαντασμαγορικό δρώμενο που σκόρπισε χαμόγελα.