Η Ομάδα Πρωτοβουλίας Μακρύ Γιαλού σε συνεργασία με τον Δήμο Ακανθούς διοργανώνουν το Σάββατο 19 Οκτωβρίου και ώρα 7:00΄ μ.μ. στην αίθουσα Εκδηλώσεων του Ξενοδοχείου Sitia Beach (Γαλλικό) μια εκδήλωση ιστορικής καταγραφής και αναφοράς με θέμα: «Η κατεχόμενη Κύπρος μαζί μας».
Ομιλήτρια της εκδήλωσης θα είναι η Δήμαρχος της κατεχόμενης κωμόπολης Ακανθούς Κύπρου κ. Ελένη Χατζημιχαήλ.
Μετά το πέρας της εκδήλωσης, η οποία περιλαμβάνει και έκθεση φωτογραφιών από τα κατεχόμενα, θα ακολουθήσει συζήτηση.
Την Εκδήλωση Υποστηρίζουν : Δήμος Σητείας, Σύλλογος Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σητείας « Ο Μύσων», Περιηγητική Λέσχη Σητείας Ξενοδοχείο Sitia Beach