Το Μουσείο Εθνικής Αντίστασης Θερίσου Χανίων και ο πολιτιστικός σύλλογος Θερίσου Χανίων "Η Επανάσταση του Θερίσου", προσκαλούν στην εκδήλωση που διοργανώνουν με θέμα:
"Ο ρόλος του μουσείου στην διατήρηση της ιστορικής μνήμης" με ομιλητή τον Γιώργο Μαργαρίτη,καθηγητή σύγχρονης ιστορίας του τμήματος Πολιτικών Επιστημών του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης.
Η εκδήλωση θα πραγματοποιηθεί στο Θέρισο στο χώρο του Μουσείου της Εθνικής Αντίστασης την Κυριακή 15 Απριλίου και ώρα 12:00.