Μια ξεχωριστή βραδιά αλληλεγγύης θα πραγματοποιηθεί την Πέμπτη 14 Ιουλίου 2016 στο ανακαινισμένο Ανοιχτό Γήπεδο Μπάσκετ Αρκαλοχωρίου από τον Πολιτιστικό Σύλλογο Αρκαλοχωρίου σε συνεργασία με την ΕΔΕΑΗ Αρκαλοχωρίου, Καστελλίου & Βιάννου, τα έσοδα της οποίας θα διατεθούν για θεραπείες παιδιών που το έχουν ανάγκη.
Είσοδος 5 ευρώ (δωρεάν για παιδιά έως 12 ετών)
Εξαιρετική πρωτοβουλία που βρήκε συμπαραστάτες το συγκρότημα του Γιώργου & Νίκου Στρατάκη που θα τραγουδήσουν αφιλοκερδώς δείχνοντας άλλη μια φορά την ευαισθησία και την αλληλεγγύη τους.