H Λέσχη Lion ΚΝΩΣΟΣ, με την υποστήριξη της Ένωσης Καθηγητών Γαλλικής Φιλολογίας Κρήτης, διοργανώνει συναυλία με τίτλο "UNNE FEMME, UNE VOIX…, ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ, ΜΙΑ ΦΩΝΗ…" με τραγούδια τριών μεγάλων ερμηνευτών του Γαλλικού τραγουδιού του Jacques Brel, της Barbara και της Edith Piaf.
Συντελεστές :
Τραγούδι Μαριέλλα Βιτώρου
Πιάνο- ενορχηστρώσεις Γιάννης Κιαγιαδάκης
Ακορντεόν Μανώλης Κανακάκης
Αφήγηση Άννα Παντελάκη.
Η συναυλία θα πραγματοποιηθεί αύριο Πέμπτη, 10 Αυγούστου στις 9,30 το βράδυ, στο Κηποθέατρο "Μ. ΧΑΤΖΗΔΑΚΙΣ" με είσοδο 5 Ευρώ.
Τα έσοδα από τις πωλήσεις των εισιτηρίων θα διατεθούν για τη πραγματοποίηση από τη Λέσχη ΚΝΩΣΟΣ δωρεάν προληπτικών ελέγχων της λειτουργίας της όρασης σε βρέφη και παιδιά.