Η σχέση των Ελληνόφωνων της Καλαβρίας με την κρητική παράδοση θα αποτελέσουν το αντικείμενο της εκδήλωσης που θα πραγματοποιηθεί στο Πολύκεντρο Νεολαίας, στην οδό Ανδρόγεω, αύριο 24 Αυγούστου, στις 8 το βράδυ, ενώ θα ολοκληρωθεί τα μεσάνυχτα!
Ο Pasquale Casile, αρχαιολόγος των λέξεων, όπως αυτοαποκαλείται, θα μιλήσει, για την ιστορία αυτή αλλά και για τη σχέση που έχουν τα ελληνόφωνα χωριά της Καλαβρίας με την Κρήτη.