Τη βραβευμένη ταινία ‘’Αναζητώντας τον Sugar Man - Searching for Sugar Man” (2012, 86’) παρουσιάζει η Νέα Κινηματογραφική Λέσχη Ηρακλείου, τη Δευτέρα 30 Ιανουαρίου, σε δύο προβολές στις 8:30 και 10:30 το βράδυ, στον Κινηματογράφο Αστόρια.
Σκηνοθεσία.: Μάλικ Μπεντζελούλ.
Σουηδικό ντοκιμαντέρ που αφηγείται τη μυθιστορηματική ιστορία του Αμερικανού folk-rock συνθέτη και τραγουδιστή Σίξτο Ροντρίγκεζ αναζητώντας την αλήθεια πίσω από το θρύλο που τον συνοδεύει.
Όσκαρ ντοκιμαντέρ και πολλά φεστιβαλικά βραβεία (Σάντανς, Τραϊμπέκα, Γκέτεμποργκ, Άμστερνταμ, Λος Άντζελες, Νύχτες Πρεμιέρας).