Την Παρασκευή 8 Σεπτεμβρίου ,με αφορμή τη Διεθνή Ημέρα για την Εξάλειψη του Αναλφαβητισμού, η Λέσχη Lions ΚΝΩΣΟΣ, σε συνεργασία με το Αυτοτελές Τμήμα Κοινωνικής Προστασίας Παιδείας , Πολιτισμού και την Πρωτοβάθμια Σχολική Επιτροπής του Δήμου Μαλεβιζίου, πραγματοποίησε μια ιδιαίτερη εκδήλωση ανάγνωσης Παραμυθιών στο χώρο της Δημοτικής Βιβλιοθήκης Μαλεβιζίου.
Μετά το τέλος της ανάγνωσης η Πρόεδρος Μαίρη Ζηνόζη και Μέλη της Λέσχης Lions ΚΝΩΣΟΣ, μοίρασαν βιβλία στα παιδιά .
Ακολούθησε κέρασμα προς τους παρευρισκόμενους στην εκδήλωση, από τα Μέλη της Λέσχης.