Πλήθος κόσμου έδωσε χτες το παρόν στην παράσταση της ομάδας σύγχρονου χορού “Δαγίπολη” χτες στο Ηρώδειο που κυριολεκτικά "αγκάλιασε" την εκδήλωση και τους συντελεστές της.
Η παράσταση σε μουσική του χανιώτικης καταγωγής συνθέτη Κώστα Λειβαδά για πιάνο και λύρα κέρδισε της εντυπώσεις. Στην εκδήλωση συμμετείχαν η Ανδριανά Μπάμπαλη, η Ελένη Τσαλιγοπούλου και η Μελίνα Ασλανίδου. Παράλληλα την αφήγηση ανέλαβαν ο Αντώνης Καφετζόπουλος και ο Κώστας Γραμματικάκης.
Η παράσταση παρουσιάστηκε με αφορμή τα 15 χρόνια της “Δαγίπολης”, της ομάδας που δημιούργησε ο Γιώργος Χρηστάκης και έχει στον πυρήνα της άτομα με κινητική αναπηρία αλλά και χορευτές – performers χωρίς αναπηρία.