Αγαπητό Cretalive,
τι έπιασε το συνεργείο και πήγαινε να ... ξεπαστρέψει τις ...τελευταίες μας ανάσες; Δεν έχουν απομείνει και πολλά δέντρα στο κέντρο, ώστε να τα κόβουμε! Γιατί για κόψιμο πήγαιναν τα δέντρα , αν δεν παρεμβαίναμε εμείς που κυκλοφορούμε στο κέντρο...
Ειπώθηκε ότι τα κομμένα δέντρα θα γινόταν καυσόξυλα, όμως γιατί τόσα δέντρα που βρίσκονται εκεί, στο πάρκο Θεοτοκόπουλου, στο κέντρο του Ηρακλείου ... πριν έρθουμε εμείς στον κόσμο, να ριχτούν στην πυρά;
Τελικά μετά τις αντιδράσεις, το συνεργείο σταμάτησε, αλλά αναρωτιέμαι ... σε ποιον ανήκει αυτή η φαεινή ιδέα;
Σ.Μ.