Αγαπητό Cretalive,
Βλέποντας καθημερινώς τί γίνεται στους δρόμους της Κρήτης, να χάνονται ζωές ανθρώπων και ειδικά νέων, φαίνεται ότι δε μας πτοεί.
Τα συμπεράσματα από τις φωτογραφίες δικά σας , μέρα μεσημέρι, Λεωφόρος Ιωνίας, δυο παιδιά νεαρής ηλικίας χωρίς κράνος και πιθανόν δίπλωμα να κατεβαίνουν προς το κέντρο... με τον τρόπο που βλέπετε.
Ο λόγος που βγήκε η φωτογραφία είναι περισσότερο για να συνετιστούν και όχι να τιμωρηθούν, μιας και η ευθύνη δε βαραίνει εξ'ολοκλήρου τα παιδιά αλλά και εμάς σαν γονείς για τις επιλογές μας να τους αγοράσουμε ή δώσουμε ένα μηχανάκι χωρίς να έχουν λάβει δίπλωμα οδήγησης και μαθαίνοντάς τους τα στοιχειώδη για την οδική ασφάλεια.
Καλή συνέχεια
Γ.Σ.