Αγαπητό cretalive,
Όπως φαίνεται και στην επισυναπτόμενη φωτογραφία, από την Δευτέρα έχουν τοποθετηθεί 15-20 πλάκες και το συνεργείο αποτελείται από 2 άτομα.
Δηλαδή κύριοι υπεύθυνοι / ανεύθυνοι του Δήμου και της κατασκευάστριας εταιρείας, η πλακόστρωση θα τελειώσει κατά τα Χριστούγεννα; Είστε σοβαροί;
Από τη μία δεν είχατε προνοήσει να παραγγείλετε τα υλικά που θα βάλετε και αφετέρου όταν ξεκινάει η διαδικασία της πλακόστρωσης ο ρυθμός είναι τρομερά απογοητευτικός.
Βέβαια ξέχασα να πω ότι μπορεί ο Δήμος και ο εργολάβος να είναι απορροφημένοι με την Λ. Δικαιοσύνης όπου κατά ομολογία των υπεύθυνων προχωρά με ταχύτερο ρυθμό από τον προγραμματισμένο. Εκεί βλέπεις είναι όλη η αλυσίδα καταστημάτων ZARA. Ο νοών, νοείτω.
Μ.
ΥΓ. Μ' αρέσει που η πλειοψηφούσα δημοτική παράταξη νομίζει ότι έχει κάνει έργο στην πόλη και αισιοδοξεί για τις επόμενες εκλογές. Τρία πουλάκια κάθονταν που λέει και ο λαός...