Αγαπητό Cretalive,
Κατοικούμε στο Ηράκλειο, στην περιοχή του ΤΕΙ Κρήτης. Αυτό που συμβαίνει κάθε βράδυ το τελευταίο διάστημα είναι εξοργιστικό και αγγίζει τα όρια της απελπισίας!
Αναρωτιόμαστε: «Μα καλά, κάθε βράδυ έχουν πάρτι στο ΤΕΙ;». Η μουσική είναι στη διαπασών και πραγματικά δεν μπορούμε να κλείσουμε... μάτι! Τι θα γίνει;
Τα παιδιά μας δίνουν Πανελλήνιες και αυτοί το... χαβά τους! Δεν σέβονται τίποτα!
Επί παραδείγματι, χθες το γλέντι τους τελείωσε στις 7 το πρωί! Και απόψε έχουν και πάλι πάρτι! Ειδοποιήσαμε την αστυνομία όμως δεν μπορεί να παρέμβει στο χώρο, επειδή υπάρχει άσυλο!
Και ρωτάμε: Η διοίκηση του Ιδρύματος είναι ενήμερη για όλα αυτά; Θα μας ακούσει κι εμάς κανείς;
Με εκτίμηση, αγανακτισμένοι κάτοικοι