Αγαπητό Cretalive,
είμαι στην περιοχή Καρτερού-Αμνισσού. Όταν το ρεύμα κόβεται, δεν έχουμε ούτε τηλέφωνο ούτε ίντερνετ, επειδή πέφτει ο κόμβος στον Καρτερό. Δεν έχουν UPS.
Πάνω από ένα χρόνο κάνουμε παράπονα στον ΟΤΕ και συνέχεια λένε ότι το πρόβλημα λύθηκε.
Μετά τη διακοπή ρεύματος πέφτουν και πάλι όλα και δεν έχουμε ούτε τηλέφωνο.
Μας έδωσαν δωρεάν ένα UPS, αλλά τί να το κάνω όταν πέφτει και η γραμμή του ΟΤΕ, όταν κόβεται το ρεύμα; Χτυπάει ο συναγερμός - επειδή δεν λειτουργεί η γραμμή τηλεφώνου - αλλά δεν μπορεί να μου κάνει κλήση στο κινητό μου!
Που είμαστε;
Φ.Κ.