Αγαπητό Cretalive,
Θα ηθελα να αναφερω μια κατασταση που βιωνουμε στον Αγιο Νικολαο καθημερινα τα καλοκαιρια.
Σχεδον καθε βραδυ, συνηθως μετα τις 00.00 (χθες π.χ. στις 00.30-μια παρα) εχουμε πυροτεχνηματα. Μπορεί ο οποιοσδήποτε, όποτε του καπνισει, σε ωρες κοινης ησυχίας να πεταει πυροτεχνήματα; Υπάρχουν ανθρωποι που δουλεύουν, έχουμε παιδια που απο το θορυβο ξυπνανε. Η μήπως και αυτο εντασεται στην γενικοτερη πολιτικη του δημαρχου;
Μηπως οπως εφερε το παραδειγμα με τους τουριστες που πληρωνουν ακριβα δωματια, αρα δικαιουνται ιδιωτικες παραλιες (!), οποιος κανει καλο λογαριασμο σε εστιατοριο,δικαιουται και μετα τα μεσανυχτα να ριχνει πυροτεχνηματα;
Η αστυνομια-λιμενικο επισης δεν βλεπει-δεν ακουει τιποτα;
Οι εκλογες ερχονται και θα κριθει ο καθενας απο το εργο του (ή το μη-εργο του).