Αγαπητό cretalive,
Διάβασα για την είδηση σύνδεσης Αθήνας-Πεκίνου και χάρηκα. Αλλά και στενοχωρήθηκα,διότι δεν είναι μακριά η εποχή που η καημένη Ολυμπιακή ήταν έτοιμη να ξεκίνησε απευθείας πτήσεις στο Πεκίνο αλλά τότε βλέπετε δεν έπρεπε να επεκταθεί διότι μετά πως θα την έκλειναν;
Και τα κατάλληλα αεροπλάνα είχε και την εμπειρία αφού πετούσε σε όλο τον κόσμο. Εδώ πετούσε απευθείας Αθήνα-Τόκιο με πληρότητα 100% αλλά και αυτή την γραμμή την έκλεισαν το Πεκίνο θα άνοιγαν;
Αυτά επί την ευκαιρία είναι καλό να αναφέρονται για να θυμίζουν στους Έλληνες τους (εθνικά σκεπτόμενους) κατά καιρούς ηγέτες αυτού του κατακαημένου τόπου.
Ευχαριστώ
Ν.Π