Αγαπητό Cretalive,
Όλοι έχουμε θορυβηθεί με τις προειδοποιήσεις των μετεωρολόγων για την επικείμενη επέλαση του χιονιά στην Κρήτη και προσπαθούμε να προετοιμαστούμε κατάλληλα.
Κατανοώ λοιπόν τον αγαπητό μας συμπολίτη που έσπευσε να προμηθευτεί την απαραίτητη ποσότητα καυσόξυλων για να μην ξεπαγιάσουν αυτός και η οικογένειά του τις επόμενες ημέρες...
Απλά θα ήθελα να εκφράσω την εξής απορία:
Αν - ο μη γένοιτο - συμβεί κάποιο ατύχημα, θα φταίει ο...δρόμος ;
Μ.Λ.