Αγαπητό Cretalive,
Γνωρίζω ότι η υπηρεσία καθαριότητας του Δήμου κάνει ότι μπορεί καθημερινά για αντεπεξέλθει στις υποχρεώσεις της.
Υπάρχουν όμως γειτονιές, όπως στην φωτογραφία, την οδό Γορτύνης, που η εν λόγω υπηρεσία δεν εμφανίζεται καθόλου εδώ και πολύ καιρό, μπορεί και χρόνια. Η εικόνα... σκουπίδια παντού και εγκαταλελειμμένα οχήματα. Ο χειμώνας έρχεται, τα φρεάτια θα γεμίσουν και θα ξεχειλίσουν. Είμαστε κι εμείς δημότες Ηρακλείου και πληρώνουμε τα δημοτικά τέλη και τους δημοτικούς φόρους και μάλιστα αδρά.
Μ.Γ.