"Φως" στο τούνελ βλέπουν χιλιάδες δανειολήπτες Ελβετικού Φράγκου μετά την έκδοση της πολυαναμενόμενης απόφασης 334/2016 Πολυμελούς Πρωτοδικείου Αθηνών, κατόπιν άσκησης συλλογικής αγωγής καταναλωτικών σωματείων, η οποία τους δικαιώνει.
Μόλις χθες, όπως έκανε γνωστό ο Σύλλογος Δανειοληπτών Ελβετικού Φράγκου, ΣΥΔΑΝΕΦ, http://www.daneia-chf.gr/ που πρωτοστατεί στον εν λόγω αγώνα, επιδόθηκε η απόφαση στη διάδικο τράπεζα.
Παράλληλα ο ΣΥΔΑΝΕΦ συνεχίζει τις παρεμβάσεις του στην Τοπική Αυτοδιοίκηση (Περιφερειακά, Δημοτικά Συμβούλια) αναδεικνύοντας την επιτακτική ανάγκη η απόφαση 334/2016 Π.Π.Α. να νομοθετηθεί βγάζοντας άμεσα από το αδιέξοδο χιλιάδες νοικοκυριά.