Στον τηλεοπτικό σταθμό του Αnt1 και στην πρωινή εκπομπή του Γιώργου Παπαδάκη βρέθηκε καλεσμένος το πρωί της Δευτέρας ο δημοσιογαφος, Δημήτρης Καμπουράκης.
Ο Γιώργος Παπαδάκης τον υποδέχτηκε και θέλησε να τον καλωσορίσει αφιερώνοντας του ένα τραγούδι: «Δημήτρη μου, Δημήτρη μου, μου το ‘κλεισες το σπίτι μου», με τον Δημήτρη Καμπουράκη να συμφωνεί απόλυτα πως ταιριάζει το ταγούδι στην περίσταση.
Απευθυνόμενος στον δημοσιογράφο του Mega, ο Γιώργος Παπαδάκης του εκμυστηρεύτηκε πως αισθάνεται άσχημα που δεν είναι απέναντί του, εννοώντας τις πρωινές του εκπομπές, με τον Δημήτρη Καμπουράκη να παίρνει την σκυτάλη λέγοντάς του πως έτσι είναι η ζωή.
«Σηκώσανε ένα δίκανο, ρίξανε μια μπαταριά και διαλύσανε το τηλεοπτικό τοπίο. Δεν ξέρω τι ελπίζανε να έχουν αλλά χωρίς καμία αμφιβολία αυτό που θα προκύψει είναι ένα χάος», σχολίασε ο κ. Καμπουράκης, ενώ παράλληλα εξέφρασε την άποψη του για το πως θα διαμορφωθεί το τηλεοπτικό τοπίο.