Όταν ο Ρώμας έγραφε το σενάριο του "Κωνσταντίνου και Ελένης" δεν είχε στο μυαλό του την Ράντου! Μπορείτε να μαντέψετε ποια;
Oπως αποκάλυψε ο ίδιος σε συνέντευξή του, ο ρόλος προοριζόταν για την Δήμητρα Παπαδοπούλου - και πραγματικά είναι δύσκολο να πούμε πως δεν θα θέλαμε να δούμε έστω και μια σκηνή με τη συγκεκριμένη ηθοποιό!
Η Ελένη Ράντου παραδέχτηκε ότι όταν διάβασε το σενάριο "ήταν πολύ περισσότερο Δήμητρα. Φαινόταν ότι ήταν γραμμένο για τη Δήμητρα Παπαδοπούλου. Μετά το δουλέψαμε και έγινε πιο πολύ Ελένη!"