Συστήθηκε στο τηλεοπτικό κοινό μέσα από τη συμμετοχή της στο GNTM 2 και κέρδισε τις εντυπώσεις από τις οντισιόν. Μέσα στο σπίτι του ριάλιτι μόδας τράβηξε την προσοχή και για τον εκρηκτικό της χαρακτήρα. Ο λόγος για την Μαρία Μιχαλοπούλου.
Η «αγρότισσα» του GNTM 2, όπως την αποκαλούσαν - αφού μέχρι τη συμμετοχή της στο παιχνίδι δούλευε στη λαϊκή με τους γονείς της – ήταν κι ένα αγοροκόριτσο. Και όπως έλεγε η ίδια, το ριάλιτι μόδας της έμαθε πολλά για το μόντελινγκ αλλά κυρίως της έμαθε πώς να αποκαλύπτει τη θηλυκή της πλευρά στο φακό.