Είναι από τα κορίτσια της πρώτης σεζόν του «Greece’s next top model» του STAR που τράβηξαν το ενδιαφέρον και συζητήθηκαν ιδιαίτερα. Έχοντας αφήσει αυτό το κεφάλαιο πίσω της, η Γαρυφαλλιά Καλιφώνη δουλεύει πλέον επαγγελματικά ως μοντέλο και Instagrammer.
Οι αναρτήσεις της στα social media μόνο ασχολίαστες δεν περνούν, όπως και η πρόσφατη φωτογραφία της με εσώρουχα που απέσπασε περισσότερα από 30.000 likes.