Η Αμαλία Καβάλη, η ηθοποιός από το Ηράκλειο, που μολονότι ασχολείται με την υποκριτική εδώ και χρόνια, μιας συστήθηκε ως "Ουρανία" στις "Άγριες Μέλισσες", έδωσε την πρώτη της τηλεοπτική συνέντευξη και μίλησε για τα παιδικά της χρόνια στην Κρήτη.
Μεταξύ άλλων η ηθοποιός αναφέρθηκε στις αντιδράσεις των επιστημόνων γονιών της στην απόφασή της να ασχοληθεί με την υποκριτική αλλά κι για τον ρόλο που ενσαρκώνει στη δημοφιλή τηλεοπτική σειρά.
«Οι γονείς μου δυσκολεύτηκαν όταν ασχολήθηκα με το θέατρο. Σπούδασα οικονομικά για να μην τους πάω κόντρα. Οι δικοί μου ακόμα ζορίζονται με το γεγονός ότι είμαι ηθοποιός. Ο μπαμπάς μου όμως τώρα βλέπει τηλεόραση για να με δει» σχολίασε για την αντιμετώπιση των δικών της ανθρώπων.
«Είναι πρωτόγνωρο όλο αυτό που ζώ, δεν ξέρω το μέσο καλά. Η σχέση μου με την υποκριτική ξεκίνησε από το σινεμά. Πήγαινα κάθε μέρα και έβλεπα την ίδια ταινία» συμπλήρωσε η Αμαλία Καβάλη, περιγράφοντας τα παιδικά της χρόνια.
Με πληροφορίες από yupii.gr