Ένας ακόμη τραγουδιστής από την Κρήτη κατάφερε να κερδίσει τις εντυπώσεις στα Blind Auditions του "Voice". Ο Χανιώτης Λάμπης Γιακουμάκης ερμήνευσε, στη σκηνή του talent show, το τραγούδι “Ανόητες αγάπες” των αδερφών Κατσιμίχα, έχοντας στα παρασκήνια την οικογένειά του, που παρακολουθούσε με αγωνία ... κάθε νότα που εκστόμιζε ο νεαρός καλλιτέχνης!
Η στιγμή που πάτησε το κουμπί και δήλωσε "Σε θέλω" η Ελεονώρα Ζουγανέλη προκάλεσε πανηγυρισμούς στην οικογένεια και πλέον ο Λάμπης προχωράει στην επόμενη φάση, με coach την καταξιωμένη τραγουδίστρια.